Ninakinnisuse käes kannatav mees masseerib oma siinuseid
Ninakinnisuse käes kannatav mees masseerib oma siinuseid

Kuidas ravida sinusiiti

 

Igal inimesel on 4 paari siinuseid, mis on tavaliselt täidetud õhuga ja vooderdatud limaskestaga. Külmetudes muutuvad need põletikulisteks, nii et lima, mis harilikult mustuse ja bakterid kinni püüab, pakseneb, põhjustades ninakinnisust.

Täielik sinusiidist paranemine võtab tavaliselt aega kaks ja pool nädalat. Kuigi te saate seda koduselt ravida, on kõige mõistlikum pöörduda oma arsti poole, kui teie sümptomid kestavad kauem kui eelpool mainitud.

Seega, kuidas te teate, et teil on sinusiit? Te võite hakata tundma ebamugavat ja valulikku survet kõrvus ning valu ja tundlikkust siinuste piirkonnas - põsesarnade taga. Kõrge kehatemperatuur viitab palavikule ja teil võib tavapärasest sagedamini tekkida peavalu. Samuti võib tekkida ninakinnisus või vesine eritis ninast, mida peetakse sinusiidi üheks kõige ebameeldivamaks sümptomiks.

Leevendus

Siinuste valulikkuse leevendamiseks on teil tarvis Otrivin'i (ksülometasoliin) sarnast efektiivset nina limaskesta turset alandavat ravimit; ninaspreid toimivad kuni 12 tundi ja hakkavad mõjuma 2...5 minutiga. Kuigi Otrivin (ksülometasoliin) ei ravi sinusiiti, võib see leevendada survetunnet näopiirkonnas ja aidata siinuste valulikkuse korral. Teiste sümptomite leevendamiseks on abi kodustest vahenditest. Kergekujulise sinusiidi korral võib peavalu, kõrge palaviku ja näopiirkonna valulikkuse leevendamiseks kasutada käsimüügiravimeid, nagu nt paratsetamool ja ibuprofeen. Mõned inimesed leiavad abi siinustele sooja kompressi tegemisest ja ohtrast vedeliku tarbimisest, mis vedeldab lima ja tingib seega kiirema paranemise.