Woman wearing a hat and scarf with head tilted up breathing in the fresh air
Woman wearing a hat and scarf with head tilted up breathing in the fresh air

Kuidas me hingame?

 

Sinu nina on hingamissüsteemi peamine sissepääs, mis võimaldab Sul läbi kahe ninasõõrme tõmmata kehasse õhku ja aidata meil õigesti hingata. Ninasõõrmed on kaitstud paljude harjaselaadsete karvadega, mis takistavad suurematel objektidel ninakäikudesse tungida. Terve nina filtreerib meid ümbritsevat õhku nii, et kui see siseneb meie kopsudesse, on see soe ja niisutatud. Nii on õrn kopsukude kaitstud kuiva ja külma õhu eest ja seda ei saa kahjustada väikesed osakesed, nagu tolm ja õietolm. Väheneb viirustest põhjustatud infektsioonide oht. Kuna õhk voolab läbi nina, oleme me võimelised seda ka haistma, mis aitab kaasa meie lõhnatundlikkusele, samuti annab see igale häälele just talle ainulaadse kõla.

Kuid mis juhtub siis, kui nina funktsioon on häiritud? Nina veresooned muutuvad põletikulisteks, põhjustades lima kogunemise, mis võib olla nii vedel või kuiv. Tulemuseks on kinnine nina, mida peetakse üheks kõige halvemaks ninaga seotud probleemiks, kuna see võib põhjustada raskusi hingamisel, kuulmisel ja magamisel.

Nina normaalse toimimise taastamisel on olulisel kohal ninakinnisust leevendavad tooted. Otrivin suudab pakkuda selle ebamugava olukorra lahendust täiskasvanutele, noorukitele ja lastele.