Otrivin 0,1% pudel

KIIRE JA EFEKTIIVNE NINAKINNISUSE LEEVENDUS

Väljutab ravimit peene uduna, mis aitab ninakinnisuse vastu juba 2 minutiga. Toimib kuni 12 tundi.

Otrivin 0,1% pudel

KIIRE JA EFEKTIIVNE NINAKINNISUSE LEEVENDUS

Väljutab ravimit peene uduna, mis aitab ninakinnisuse vastu juba 2 minutiga. Toimib kuni 12 tundi.

Otrivin 0,1% ninasprei (ksülometasoliin)

Leevendab ninakinnisuse efektiivselt 2 minutiga. Pakub kiirelt nina õhuvoolu paranemist ja kaua kestvat toimet.

On saadaval ka ninatilkadena.

 • Kuidas see toimib

  Kas Sul on külmetus, heinapalavik või mõni muu allergiline riniit või sinusiit, mille tulemusel on Sinu nina kinni? Otrivin (ksülometasoliin) saab Sind aidata. Otrivin 0,1% (ksülometasoliin) on ninakinnisust leevendav ravim, mis avab Sinu nina kiiresti. Otrivin 0,1% (ksülometasoliin) võivad kasutada täiskasvanud ning noorukid alates 12. eluaastast. Otrivin 0,1% sisaldab toimeainena ksülometasoliini, mis aitab kiiresti avada Sinu kinnise nina ning kergemalt hingata. Otrivin 0,1% (ksülometasoliin) toime algab 2 minuti möödudes ning kestab kuni 12 tundi. See on hästi talutav ka tundliku limaskestaga patsientidele. Otrivin 0,1% (ksülometasoliin) võib kasutada ka kõrvapõletike puhul, et alandada nina ja kurgu limaskestade turset. Sinu arst võib ravimi määrata ka juhul, kui Sulle tehakse ninauuringuid. Laboratoorsed testid on näidanud, et ksülometasoliin vähendab inimese rinoviiruse aktiivsust, mis on tavaline külmetusnakkus. Otrivin'i (ksülometasoliin) võivad kasutada ka tundliku nina limaskestaga patsiendid.

 • Kuidas kasutada

  Täiskasvanutele ja teismelistele vanuses enam kui 12-aastat. Otrivin 0,1% ninaspreid (ksülometasoliin) tuleb kasutada järgmiselt: 1 piserdus mõlemasse ninasõõrmesse kuni 3 korda päevas. Viimane ravimiannus on soovitatav manustada vahetult enne magamaminekut.

  Täpsemad juhised:

  1. Nuusake nina tühjaks.
  2. Hoidke pudel püstises asendis ja asetage pöial põhjale ning otsik kahe sõrme vahele.
  3. Kallutage ennast kergelt ettepoole ja sisestage otsik ninasõõrmesse.
  4. Vajutage pumbale, ise samaaegselt sisse hingates.
  5. Puhastage ja kuivatage otsik ja asetage kork kohe pärast ravimi manustamist tagasi pudelile.

  Kui külmetuse sümptomid püsivad või halvenevad, pidage nõu oma arsti või apteekriga. Nakkuse võimaliku leviku ärahoimiseks tohib igat ravimipakendit kasutada vaid üks inimene.

 • Tooteinfo

  Millal kasutada

  Otrivin 0,1% (ksülometasoliin) on kasutamiseks nohu korral nina limaskesta turse vähendamiseks. Otrivin 0,1% (ksülometasoliin) on näidustatud kasutamiseks täiskasvanutele ja üle 12-aastastele noorukitele.

  Ettevaatusabinõud

  Ärge kasutage Otrivin 0,1% ninaspreid kauem kui 7 päeva. Seda ei tohi raseduse ja imetamise ajal ilma arsti soovituseta kasutada.

  Samuti peate te enne sprei kasutamist oma arstiga nõu pidama, kui teil esineb mõni järgmistest seisunditest:

  • hüpertensioon, südame-veresoonkonna haigused,
  • hüpertüreoidism, diabeet ja feokromotsütoom,
  • prostata hüpertroofia,
  • patsiendid, kes saavad ravi MAO-inhibiitoritega või kes on saanud neid viimase 2
   nädala jooksul.

  Kui teil ravitakse depressiooni monoamiini oksüdaasi inhibiitorite (MAOI-d) või tritsükliliste ja tetratsükliliste antidepressantidega, peate te samuti oma arstiga eelnevalt konsulteerima.

  Vastunäidustused:

  Ülitundlikkus ksülometasoliini või selle ravimi mis tahes abiaine suhtes.
  Transsfenoidaalse hüpofüsektoomia või vabastatud kõvakelmel teostatud operatsioonide järgselt. Kitsanurga glaukoomiga patsiendid. Rhinitis sicca ja atroofilise riniidiga patsiendid.

  Lisanformatsioon:

  Nagu kõiki teisi lokaalseid anesteetikume, ei tohi Otrivin'i (ksülometasoliin) kasutada järjest rohkem kui 7 päeva. Kui sümptomid püsivad, pidage nõu oma arstiga. Liigne kasutamine võib põhjustada pöörduvat ninakinnisust või süvendada seda. Ärge kasutage pärast pudelil näidatud kõlblikkusaja lõppu.

  Koostis

  Otrivin 0,1% ninasprei on ravim, mis sisaldab 1 mg/ml ksülometasoliinvesinikkloriidi. Iga ninasprei pihustus vabastab 0,14 ml toimeainet (0,14 mg ksülometasoliinvesinikkloriidi). Abiained: bensalkooniumkloriid, dinaatriumedetaat, naatriumdivesinikfosfaatdihüdraat, dinaatriumfosfaatdodekahüdraat, naatriumkloriid, vedel sorbitool (mittekristalliline), hüpromelloos ja puhastatud vesi.
  Lugege alati pakendi infolehte.

  Allolevatel linkidel klõpsates lahkute te Otrivin.ee lehelt ja liigute välisele sõltumatule veebilehele, mida ei halda GSK.
  GSK ei vastuta selle lehe eest.

  Otrivin ninasprei, lahus

  Otrivin ninatilgad, lahus