TÄIELIK LEEVENDUS TEIE KÕIGE HÄIRIVAMATELE NINASÜMPTOMITELE

Meie kõige täiuslikum vahend ninakinnisuse, vesise nohu, siinuste survetunde ja aevastamise vastu.

TÄIELIK LEEVENDUS TEIE KÕIGE HÄIRIVAMATELE NINASÜMPTOMITELE

Meie kõige täiuslikum vahend ninakinnisuse, vesise nohu, siinuste survetunde ja aevastamise vastu.

Otrivin Total ninasprei (ksülometasoliin/ ipratroopiumbromiid)

Avab nina ja peatab vesise nohu. Võidab teie külmetuse kõige ebameeldivamad sümptomid korraga.


 

 • Kuidas see toimib

  Erinevalt teistest nina dekongestantide spreidest, sisaldab Otrivin Total ninasprei kahte toimeainet, ksülometasoliinvesinikkloriidi ja ipratroopiumbromiidi. Kõigepealt avab ksülometasoliin ninakinnisuse, vähendades limaskesta turset. Seejärel aitab see kaasa siinuste drenaažile, misläbi paraneb lima liikuvus ja väheneb valulik surve siinustele. Kolmanda sammuna toimib ipratroopiumbromiid otseselt liigset lima tootvatele rakkudele ja peatab vesise vooluse. Ning viimaks aitab see vähendada aevastamist, blokeerides aevastamisrefleksi.

 • Kuidas kasutada

  Otrivin Total ninaspreid tuleb manustada järgnevalt: 1 pihustus kumbagi ninasõõrmesse kuni 3 korda päevas; kahe järjestikuse annuse vahele peab jääma vähemalt 6 tundi. Ärge ületage 3 manustamiskorda päevas mõlemasse ninasõõrmesse.

  Täpsemad juhised:

  1. Nuusake nina tühjaks.
  2. Hoidke pudel püstises asendis ja asetage pöial põhjale ning otsik kahe sõrme vahele.
  3. Kallutage ennast kergelt ettepoole ja sisestage otsik ninasõõrmesse.
  4. Vajutage pumbale, ise samaaegselt sisse hingates.
  5. Puhastage ja kuivatage otsik ja asetage kork kohe pärast ravimi manustamist tagasi pudelile.

  Kui külmetuse sümptomid püsivad või halvenevad, pidage nõu oma arsti või apteekriga. Nakkuse võimaliku leviku ärahoimiseks tohib igat ravimipakendit kasutada vaid üks inimene.

 • Tooteinfo

  Millal kasutada

  Otrivin Total ninasprei (ksülometasoliin/ipratroopiumbromiid) on näidustatud üle 18-aastastele täiskasvanutele ülemiste hingamisteede viirusinfektsioonist põhjustatud ninakinnisuse ja nohu sümptomaatiliseks raviks.

  Ettevaatusabinõud

  Ärge kasutage Otrivin Total ninaspreid kauem kui 7 päeva. Seda ei tohi raseduse ja imetamise ajal ilma arsti soovituseta kasutada.

  Seda ravimit tuleb ettevaatusega kasutada patsientidel, kellel on:

  • hüpertensioon, kardiovaskulaarsed haigused,
  • hüpertüreoidism, diabeet,
  • prostata hüpertroofia, põiekaela stenoos,
  • feokromotsütoom.

  Ettevaatus on vajalik patsientide puhul, kellel on eelsoodumus:

  • kitsanurga glaukoomiks,
  • epitaksiaks (nt eakad),
  • paralüütiliseks iileuseks,
  • tsüstiliseks fibroosiks.

  Kui teil ravitakse depressiooni monoamiini oksüdaasi inhibiitorite (MAO-d) või tritsükliliste ja tetratsükliliste antidepressantidega, või soolemotoorika häireid ja merehaigust antikoliinergilisi aineid sisaldavate ravimitega, peate te samuti oma arstiga eelnevalt konsulteerima.

  Vastunäidustused:

  Piisavate andmete puudumise tõttu ei tohi Otrivin Total´it kasutada alla 18-aastastel lastel. Ülitundlikkus ksülometasoliini või selle ravimi mis tahes abiaine suhtes. Teadaolev ülitundlikkus atropiini või teiste sarnaste ainete nt hüostsüamiini või skopolamiini suhtes. Pärast operatsioone, mille käigus avatakse kõvakelme, nt transsfenoidaalne hüpofüsektoomia või muu transnasaalne operatsioon. Glaukoomiga patsiendid. Rhinitis sicca’ga patsiendid.

  Lisainformatsioon

  Hoida lastele kättesaamatus kohas. Kui te imetate, pidage enne ravimi kasutamist nõu oma arstiga. Mitte kasutada pärast pudelil märgitud kõlblikkusaega.

  Koostis

  Otrivin Total ninasprei on ravim, mis sisaldab dekongestandina 0,05% ksülometasoliinvesinikkloriidi ja lisaks 0,06% ipratroopiumbromiidi, mis vähendab rinorröad. Abiained: dinaatriumedetaat, glütserool (85%), vesinikkloriidhape, naatriumhüdroksiid, puhastatud vesi.

  Allolevatel linkidel klõpsates lahkute te Otrivin.ee lehelt ja liigute välisele sõltumatule veebilehele, mida ei halda GSK.
  GSK ei vastuta selle lehe eest.
  Lugege alati
  pakendi infolehte.